Wybielanie zębów

wybielanieWybielanie zębów jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów we współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Pacjentom naszej Przychodni Stomatologicznej proponujemy wybielanie zębów metodą nakładkową lub akceleratorem Beyond.

 

 

 

Metoda nakładkowa:

Przy tej metodzie wybielania zębów pacjent otrzymuje zestaw indywidualnie wykonanych nakładek na zęby oraz specjalny żel. Pacjent zakłada nakładki na noc, wcześniej aplikując do nich żel. Kuracja zwykle trwa od 5 dni do 2 tygodni a efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat.

Metoda z użyciem lampy:

Zabieg wybielania zębów przy pomocy lampy jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów a następnie aktywowaniu go przez wiązkę niebieskiego światła, które znacznie przyspiesza proces wybielania zębów. Po zabiegu trwającym 30-60 minut zęby stają się jaśniejsze o kilka odcieni według skali Vita.

Wybielanie martwego zęba:

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania koron zębów po wcześniejszym leczeniu kanałowym, jak również zębów, które zmieniły kolor po urazie lub z przyczyn nieznanych. W tym przypadku preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. W kolejnym etapie korzeń zabezpiecza się warstwą szczelnego materiału tak, aby preparat wybielający nie przedostał się w głąb kanału i nie podrażnił tkanek okołowierzchołkowych. Preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada szczelny opatrunek na czas wyznaczony przez dentystę. Jeżeli efekt jest niezadowalający zabieg powtarza się 2-3 krotnie. Po zakończeniu wybielania komorę zęba trzeba wypełnić kompozytem (plombą).

Efekt wybielania zębów utrzymuje się zwykle od 2 do 3 lat. Zależy to jednak od predyspozycji pacjenta, przestrzeganej higieny jamy ustnej oraz od sposobu odżywiania się.