Na czym polega metoda nakładkowa wybielania zębów?
- Szczegóły
Piękne i białe zęby to marzenie większości z nas. Istnieją profesje, w których nieskazitelne uzębienie to nie tyle kaprys, co niezbędny wymóg związany z wykonywaniem danego zawodu. Ale nawet jeśli nie jesteś gwiazdą filmową ani prezenterem telewizyjnym, to nie znaczy, że nie masz prawa do cieszenia się śnieżnobiałym uśmiechem. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje zęby straciły swą biel, a Ty doświadczasz z tego powodu dyskomfortu lub przeszkadza Ci to w karierze zawodowej, to zawsze istnieje możliwość ich wybielenia w przychodni stomatologicznej.
Co niszczy biel naszych zębów?
Istnieje wiele przyczyn, które sprawiają, że kolor naszych zębów nie jest biały czy perłowy. Czasami może być to uwarunkowane genetycznie. Jednak w dużej mierze wpływ na taki stan rzeczy ma cały szereg rozmaitych czynników, wśród których wyróżniamy:
- palenie papierosów,
- niedostateczną higienę zębów,
- zażywanie leków, takich jak np. leki antyhistaminowe czy antydepresyjne,
- procesy starzenia się.
Wymienione wyżej czynniki mogą powodować rozmaite przebarwienia czy zmianę koloru zębów na żółty. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na taki stan rzeczy. W takiej sytuacji istnieje możliwość odzyskania pięknego koloru naszych zębów przy pomocy metod, jaki proponuje nam stomatologia estetyczna.
Metoda nakładkowa jako prosty sposób wybielenia zębów
Jedną z metod wybielania zębów jest tzw. wybielanie nakładkowe. Polega ono na stosowaniu specjalnych nakładek noszonych na zębach. Lekarz stomatolog podczas pierwszej wizyty wykona wyciski zębów, dzięki którym będzie można precyzyjnie dopasować nakładki do konkretnego pacjenta. Następnie rolą pacjenta jest noszenie nakładek minimum przez 4 godziny w ciągu doby, najlepiej na noc. Kuracja taka trwa zwykle od 5 dni do 2 tygodni, a okres ten jest indywidualnie ustalany dla każdego pacjenta. Podczas tego rodzaju wybielania trzeba codzienne smarować zęby specjalnym żelem. Zaletą tej metody jest jej stosunkowo przystępna cena.