Stomatologia estetyczna: wybielanie zębów

wybielanieStomatologia estetyczna jest dziedziną, która obejmuje szereg zabiegów pomagających uzyskać atrakcyjny uśmiech. Wśród proponowanych usług dużą popularnością cieszy się wybielanie zębów.

 

Metody wybielania zębów

Osady i przebarwienia to częste przypadłości osób, które piją sporą ilość kawy czy herbaty, a także przeszły leczenie ortodontyczne. W tym przypadku piaskowanie zębów czy skaling zwykle nie dają zadowalających efektów. Chociaż są w stanie zlikwidować kamień nazębny, nie pozbędą się głębokich przebarwień. Z pomocą przychodzi wybielanie zębów – jako jeden z zabiegów stomatologii estetycznej.

Metoda nakładkowa

Polega na stosowaniu specjalnych nakładek przygotowanych indywidualnie dla konkretnego pacjenta. Przed nałożeniem ich na zęby, należy zaaplikować do nich specjalny żel wybielający.

Aby nakładkowe wybielanie zębów przyniosło oczekiwane efekty, nakładki trzeba zakładać na noc. Kuracja trwa od 5 dni do nawet 2 tygodni.

Metoda z użyciem lampy

Użycie specjalnej lampy sprawia, że tego rodzaju wybielanie zębów ma charakter zabiegu jednorazowego. Polega na zaaplikowaniu specjalnego żelu na uzębienie, a następnie aktywowaniu go za pomocą lampy emitującej wiązkę światła niebieskiego. Tego rodzaju zabieg trwa ok. 30-60 minut. Pozwala na uzyskanie zębów jaśniejszych nawet o kilka odcieni (wg skali Vita).

Wybielanie martwego zęba

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania koron zębów, które zostały wcześniej poddane leczeniu endodontycznemu lub które zmieniły kolor na skutek urazu czy nieznanych przyczyn.

Proces wybielania polega na umieszczeniu preparatu wybielającego wewnątrz zęba – po odpowiednim zabezpieczeniu kanału przed przedostaniem się materiału rozjaśniającego. Procedura kończy się wypełnieniem komory zęba kompozytem. Efekt wybielania zębów utrzymuje się nawet do 2-3 lat. Wiele jednak zależy nie tylko od predyspozycji pacjenta, ale także przestrzegania zasad higieny jamy ustnej oraz sposobu odżywiania się.

W celu ustalenia terminu wizyty na zabieg z zakresu stomatologii estetycznej w Lublinie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego.